PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Telefon mobil me Os Android nga Huawei

Go down 
AuthorMessage
arbias
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 530
Age : 24
Location : Kosova
Job/hobbies : YuGiOh
Thanks : 0
Pikėt : 3533
Registration date : 2009-02-03

PostSubject: Telefon mobil me Os Android nga Huawei   Mon Mar 02, 2009 11:51 am

Kompania kineze Huawei nė pėrfundim tė MWC i cili ėshtė mbajtur nga 16 deri mė 19 shkurt nė Barcelonė, ka prezantuar smartphone e saj tė parė tė bazuar nė platformėn Android.

Nė kėtė formė kompania Huawei i ėshtė bashkėngjitur kompanisė nga Tajvani, High Tech Computer (HTC) pėr pėrkrahje me sistemin operativ Android. Plane tė ngjashme kanė edhe kompanitė si Motorola dhe Kogan tė cilat kanė paralajmėruar pajisje tė cilat do tė punojnė me sistemin operativ nga Google.

Detajet pėr specifikat e kėtij telefoni nuk janė bėrė publike, mirėpo merret vesh se Huawei do tė udhėheq pėr kah stili dhe dizajni i telefonit, bashkė me interfejsin super-aktiv i cili do tė jetė shumė i lehtė pėr tu pėrdorur, duke iu pėrshtatur kėrkesave tė telefonive mobile nė botė.

Sikur edhe shumė pajisje tjera, edhe telefoni i prezantuar nga Huawei do ti pėrngjajė shumė smartphonit nga Apple, iPhone.

Telefoni do tė paraqitet nė treg nė ēerekun e fundit tė vitit 2009.
Back to top Go down
View user profile
 
Telefon mobil me Os Android nga Huawei
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: