PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Telefon PA BatarI NUK eshte e mundur jo them une dhe samsung

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
arbias
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 530
Age : 23
Location : Kosova
Job/hobbies : YuGiOh
Thanks : 0
Pikėt : 3148
Registration date : 2009-02-03

PostSubject: Telefon PA BatarI NUK eshte e mundur jo them une dhe samsung   Mon Mar 02, 2009 11:53 am


Prodhuesi koreano-jugor Samsung, ka paralajmėruar njė model tė ri tė telefonit mobil me opsionin ‘i ndjeshėm nė prekje’ i cili mbushet pėrmes energjisė diellore.

Telefoni, emri i sė cilit ėshtė Blue Earth, thuajse i tėri mund tė funksionojė bazuar nė energjinė solare. Mbushja me energji bėhet pėrmes njė qelizė nė anėn e prapme tė pajisjes. Prej detajeve tjera teknike, ėshtė i njohur vetėm fakti se telefoni pėrmban ekran i cili ėshtė i ndjeshėm nė prekje, dhe se posedon njė pedometėr me anė tė cilit mund tė matet shkalla e emetimit tė CO2’shit, ndėrsa telefoni mund tė kursejė deri nė 0,03W energji kur telefoni ėshtė nė standby mode.

Gjithashtu, ky telefon pėrmban edhe kalkulatorin ekologjik.

Samsung Blue Earth do tė duhej qė nė treg tė jetė nė pjesėn e dytė tė vitit 2009, ndėrsa deri atėherė pritet qė tė jepen mė shumė informata nė lidhje me specifikat tjera tė telefonit.
Back to top Go down
View user profile
 
Telefon PA BatarI NUK eshte e mundur jo them une dhe samsung
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Foto nga Floresita Bossi:PARAJA NUK ESHTE GJITHCKA,,,,POR CFARE ESHTE MIQTE E MI???
» Prend Qetta: Thirrja per mosbindje civile eshte Antikombetare per momentin Z. Akademik
» Gonxhe Bojaxhiu-Nėna Tereze:JETOJE JETEN...
» Ēka ėshtė Filozofia
» Dritan Ylli: Ėshtė koha tė punojmė pėr Shqipėrinė evropiane, zoti Klosi!

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: