PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Restaurantet Me Te Quditshme ne Bot

Go down 
AuthorMessage
arbias
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 530
Age : 24
Location : Kosova
Job/hobbies : YuGiOh
Thanks : 0
Pikėt : 3597
Registration date : 2009-02-03

PostSubject: Restaurantet Me Te Quditshme ne Bot   Mon Mar 02, 2009 11:58 amEkzistojnė restorante nė botė qė, pėr klientėt mė kėrkues, ofrojnė shumė mė shumė se ushqim tė mirė dhe shėrbim tė shpejtė. Kėshtu mund ta hani darkė nė tualet, nė karrige tė ngritur mė sė shumė se 40 metra lart, apo nė errėsirė tė plotė, shkruan ueb-faqja nuffy.net

Tualet-restorant (Tajvan)

A keni dėgjuar ndonjėherė qė njerėzit tė darkojnė nė WC, bile edhe tė argėtohen? Restoranti ‘Marton Theme m’ nė Kaohsiung ėshtė i krijuar nė ‘stil tualeti’ dhe ėshtė hit i madh mes banorėve lokalė dhe turistėve. Ėshtė i dekoruar sikur ēdo tualet i zakonshėm, pėr shembull me karrige qė janė ĖC guaca me ngjyra. Ushqimi shėrbehet nė pjata dhe enė nė formė pisoari, nė tavolina tė bėra nga vaskat dhe tė mbuluara me sipėrfaqe nga xhami. Restoranti mori emrin sipas fjalės kineze ‘matong’ qė do tė thotė tualet. Pronari Eric Wang thotė se objekti i tij hotelier ‘nuk shet vetėm ushqim, por edhe qeshje’. Ushqimi ėshtė i zakonshėm pėr kėtė territor, ndėrsa shujta komplete pėrfshirė edhe supėn, akulloren kushton 6-10 dollarė.

Restoranti "kanibal" (Japoni)

Emri i restorantit ‘Nyotaimori’ qė fjalėpėrfjalshėm do tė thotė ‘pjatė nga trupi i femrės’, andaj nuk ēudit qė e quajė ‘restoranti kanibal’. Kėtu do tė shėrbeheni me sushi, sashimi dhe ushqime tjera nė formė tė trupit tė njeriut, tė vendosur nė tavolinėn e operimit, sikur nė spital. Detyra e klientit ėshtė tė hap trupin dhe tė ha brendėsinė. Trupi do tė gjakojė derisa ta preni, ndėrsa zorrėt dhe organet tjera tė brendshme, tėrėsisht hahen.

Darka nė qiell (Belgjikė)

‘Darka nė qiell’ nė Bruksel ėshtė restorant i cili mund t shėrbejė mė sė shumti 22 perona madje nė 45 metra lartėsi. Karriget dhe tavolinat janė tė dizajnuara nė mėnyrė speciale dhe ngritėn nė ajėr pėrmes njė vinēi. Mos harroni ta lidhni rripin dhe kurrsesi mos e lėshoni lugėn nga dora!

Nė errėsirė (Kinė)

Restoranti i parė ‘nė errėsirė’ nė Azi, zyrtarisht ėshtė hapur nė dhjetor 2006 nė Pekin. Brendėsia e objektit ėshtė e ngjyrosur tėrėsisht me tė zezė, ndėrsa klientėt nė hyrje (tė ndriēuar) i presin kamerierėt me syze pėr pamje nė errėsirė dhe i dėrgojnė deri nė dhomat e errėta, pėr t’iu ndihmuar t’i gjejnė ulėset. Llambat me bateri, telefonat celularė madhe edhe orėt qė ndriēojnė janė rreptėsisht tė ndaluar nė kėtė restorant. Nėse pyeteni rreth pėrdorimit tė tualetit, nuk ka nevojė pėr brengosje, sepse kėto hapėsira janė tė ndriēuara.

Restoranti nė varreza (India)

‘New Lucky restorant’ nė Ahmadabad ėshtė i famshėm pėr ēajin e tij me qumėsht, kifle me gjalpė dhe varreza mes tavolinave. Objekti ėshtė ndėrtuar mbi varrezat e mbyllura tė lashta myslimane, por nuk dihet se kush ėshtė i varrosur nė sėndukėt e vegjėl nė dysheme tė restorantit. Klientėve iu pėlqen rrethi, ndėrsa pronari Krishan Kutti Nair konsideron s kjo mjafton. ‘Varrezat janė fat i mirė”, thotė ai. ‘Puna e jonė ecėn shumė mirė shkaku i varrezave”.
Varrezat janė tė ngjyrosura me tė gjelbėr, ndėrsa menaxheri i restorantit ēdo ditė vendos mbi to njė lule. Janė tė vendosur, pa ndonjė rend, brenda objektit- njė tek kasa, njė nė mes, ndėrsa katėr deri tek muri i kuzhinės.

Burgu (Itali)

Ky restorant ėshtė i vendosur brenda njė burgu tė ruajtur mirė nė Voltera dhe aq shumė ėshtė i njohur saqė zyrtarėt hapėn mė shumė objekte tė tilla. Krahas tingujve tė pianos, ku ekzekuton Bruno i dėnuar me burg tė pėrjetshėm pėr vrasje, klientėt darkojnė tė rrethuar me mure tė larta rreth 20 metra, kulla vrojtuese, reflektorė dhe kamera tė sigurimit. Nėn syrin e mprehtė tė rojeve, rreth 20 kuzhinier dhe kamerier janė aty qė tė shėrbejnė ushqimin pėr klientėt tė cilėt kanė kaluar kontrolle tė rrepta sigurie. Nė kėtė restorant njė tavolinė duhet rezervuar javė mė parė.

Restoranti nėnujor (Maldive)

Restoranti i parė nėnujor nė botė u hap nė vitin 2007 nė Maldive. Quhet ‘Ita’ qė do tė thotė ‘margaritar’ dhe gjendet pesė metra nėn sipėrfaqen e Oqeanit Indian. I rrethuar me korale tė shumta, klientėve iu ofron pamje nė rreth prej 270 gradė nė jetėn nėnujore. Ai ėshtė i bėrė nė kuadėr tė rinovimit tė ishullit Rangalifinolhu.

Lakra dhe kondomė (Tajlandė)

Zinxhiri tajlandez i restoranteve ‘Lakra dhe kondomė’ iu ofron klientėve tė vetė edhe njė pėrvojė tė papėrsėritshme. Nė muret e restorantit gjenden kondomė, ndėrsa fotografitė e tyre janė tė ngjitura edhe nėpėr tepsi. Nė vend tė ēokollatės, nė fund tė darkės klientėve do t’iu ofrohen kondomė. Fitimi tė cilin e realizon restoranti i shkon Shoqatės pėr Zhvillimin e Bashkėsisė dhe Banorėve.

Restoranti mjekėsor (Tajvan)

‘D.S Music restorant’ nė Taipei ėshtė ndėrtuar nė stil tė spitalit, me paterica nė mure, kameriere tė veshura si motra medicinave dhe pije qė shėrbehen nga qeset pėr infuzion. Pronari i restorantit erdhi nė kėtė ide, sepse deshi tė shprehe mirėnjohje pėr kujdesin tė cilin ia kishin ofruar mjekėt pėrderisa gjendej nė njė spital lokal.

Restoranti i luftės (Liban)

Buka nė formė projektimi, patatet si granata- menyja e pazakontė dhe rrethi e bėjnė kėtė zinxhir tė restoranteve unik nė Liban.
‘Buns and Guns’ ėshtė restorant i njohur nė tėrė shtetin si shtėpi e ‘Ak-47 kallashnikovit’, qė nė fakt ėshtė senduiē me mish viēi. Kuzhinierėt bartin helmeta, ndėrsa klientėt mund tė porositin ‘Claymore Pizza’ dhe tė kėnaqen nė shujtėn e tyre krahas zhurmės sė shkrepjeve nga pushka dhe eksplodimit. Mjaft flet motoja e kėtij restoranti qė thotė: Senduiēi mund t’iu vras’.
Back to top Go down
View user profile
 
Restaurantet Me Te Quditshme ne Bot
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: