PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Filmi me i shikuar ne bot

Go down 
AuthorMessage
arbias
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 530
Age : 24
Location : Kosova
Job/hobbies : YuGiOh
Thanks : 0
Pikėt : 3592
Registration date : 2009-02-03

PostSubject: Filmi me i shikuar ne bot   Mon Mar 02, 2009 12:13 pm


une jam qaq bujar se qe ja jap edhe trejllerin
Ndoshta mund tė ketė humbur rrugėn nė “Academy Awards” pasi doli me tre ēmime triviale, por "The Curious Case of Benjamin Button" udhėheq si filmi mė i mirė i huaj nė vende tė ndryshme tė botės, gjė qė ka bėrė qė filmi ti fitoj nė total 176 milion dollarė.

Filmi ku paraqitet Brad Pitt ka fituar pėrafėrsisht 13.4 milion dollarė nga premiera e tij nė 60 vende gjatė vikendit, ndėrkaq nė Itali dhe Francė nė secilėn fitoj 1.8 milion dollarė. Njė sukses e kishte nė Japoni ku fitoj 20.7 milion dhe Gjermani me 18.2 milion dollarė.

I shtyrė nga fitimi i tetė Oskarėve, “Slumdog Millionaire’, ka arritur tė jetė i pari nė Britani tė Madhe ku fitoj 2.3 milion dollarė. Gjatė vikendit filmi u dha premier nė 26 tregje – pėrfshirė 10 territore pėr tė cilėt Fox nuk ka tė dhėna – por duket qė sė paku ka fituar pesė milion nga ato. Nė total filmi pritet tė fitoj nėpėr premierat rreth botė rreth 85 milion dollarė.

Filmi “The Reader” ka zėnė vendin e parė nė Gjermani me 3.2 milion dollarė, dhe kėtė pėr shkak tė Kate Winslet e cila fitoj Oskarin pėr rolin e saj kryesor nė kėtė film. Pritet qė nė gjithė botėn filmi tė grumbulloj deri nė 15.5 milion dollarė, pėrfshirė edhe Britaninė me 7.4 milion dollarė.

Filmi i aktorit mė tė mirė, Sean Penn, “Milk”, nuk ka mundur tė sjell mė shumė se 1.5 milion dollarė nga 26 tregje ndėrkombėtare qė ėshtė shfaqur. Nė total ai ka shitur 11 milion.

Pozitėn e dytė tė filmave mė tė shikuar nė botė e zė, “Gran Torino”, i cili ka fituar edhe kėtė javė 8.3 milion dollarė nga 10 premiera nė botė, ku vetėm nė fillim nė total ka fituar 17.3 milion dollarė. Nė Francė filmi ka debutuar nė pozitėn e parė ku ka fituar pesė milion.

I treti ėshtė filmi "Valkyrie", i cili ka fituar 7.6 milion dollarė nga premiera e tij nė 57 kinema, ndėrkaq nė total filmi ka fituar 93.2 milion. Vlen tė ceket kėtu fitimet e kėtij filmi nė Kinė, qė ishin 3.6 milion dollarė dhe ai debutoj nė pozitėn e parė.

Nė pozitėn e katėrt ėshtė filmi “Bolt”, ka arkėtuar 7.2 milion dollarė nga 31 vende sa ėshtė shfaqur premier. Ky film ka fituar nga tregu ndėrkombėtarė 166.5 milion dollarė.

"The Pink Panther 2" renditet i pesti me njė vikend qė e pasuroj atė me 6.8 milion dollarė qė i mblodhi nga 56 vende. Nė total kjo komedi e Steve Martin ka fituar 22.7 milion dollarė. / Reuters
Back to top Go down
View user profile
 
Filmi me i shikuar ne bot
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: