PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Laptopėt e vjedhur do tė bėrtasin

Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4195
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Laptopėt e vjedhur do tė bėrtasin   Tue Mar 03, 2009 6:19 amKompania Front Door Software ka paraqitur njė pėrpunim
softuerik me emrin Retriever pėr tė luftuar vjedhjen e laptopėve. Nėse
hajni fut fjalėkalimin e gabuar laptopi do tė fillojė “tė bėrtasė” me
tė madhe se ėshtė vjedhur.
Pėr mė tepėr, ēdo 30 sekonda nė
ekranin e tij do tė shkruhet porosia “laptop i vjedhur”, sė bashku me
informatat pėr pronarin e tij (porosia mund tė personalizohet).

Pas nisjes sė kompjuterit, softueri automatikisht do tė filloj kėrkimin
pėr rrjetet Wi-Fi nė mėnyrė qė prodhuesit tė mund t’i dėrgojė tė dhėnat
pėr lokacionin e laptopit. Pronari nė kėtė mėnyrė do tė mund tė
pėrcjellė lėvizjen e kompjuterit tė tij dhe tė lajmėrojė policinė.

Sipas statistikave tė Front Door Software, nė Shtetet e Bashkuara tė
Amerikės ēdo i dhjeti laptop vidhet apo humbet. FBI ka publikuar se
rastet e vjedhjeve tė laptopėve me sukses arrin tė zgjidhen vetėm tre
pėr qind. Me instalimin e softuerit Retriever, gjasat qė pronarėt tė
gjejnė laptopėt e tyre do tė rriten nė 97 pėr qind, pohon prodhuesi.

_________________
Back to top Go down
View user profile
 
Laptopėt e vjedhur do tė bėrtasin
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: