PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Internet Explorer e Safari humbin pėrdoruesit

Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4136
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Internet Explorer e Safari humbin pėrdoruesit   Wed Mar 04, 2009 4:43 amMuaji i dytė i vitit 2009 ka sjellė njė situatė pak mė ndryshe nė tregun e shfletuesve tė internetit nė krahasim me janarin sa i pėrket faktit se cili shfletues po ja vjedh kujt pėrdoruesit, por njė trend mbetet i njėjtė – Internet Explorer ēdo ditė e mė shumė po e humb betejėn kundėr Firefox.
Dallimi nė mes dy shfletuesve tė pėrmendur ka rėnė nėn 50 pėr qind, edhe pse Internet Explorer edhe mė tė tutje mbetet sundimtar i kėsaj pjese tė tregut.

Siē raportojnė analistėt e kompanisė NetApplications, gjatė muajit shkurt numri i pėrdoruesve tė Internet Explorer ka rėnė nė pjesėmarrjen prej 67.44 pėr qind, derisa numri i pėrdoruesve tė Firefox ėshtė rritur nė 0.24 pėr qind dhe tani pėrbėn 21.77 pėr qind. Safari ėshtė radhitur nė vendin e tretė me pjesėmarrje prej 8.29 pėr qind, Google Chrome nė tė katėrtin me 1.15 pėr qind dhe Opera nė vendin e pestė me pjesėmarrje prej 0.71 pėr qind.

www.netapplications.com

_________________
Back to top Go down
View user profile
 
Internet Explorer e Safari humbin pėrdoruesit
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Agim Gashi:KRIMINALITETI NE INTERNET

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: