PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 MacBook Pro nė 2.66 GHz

Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4137
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: MacBook Pro nė 2.66 GHz   Wed Mar 04, 2009 4:44 amRisitė nė mesin e laptopėve tė kompanisė Apple e pėrfshijnė edhe MacBook Pro me 15 inē edhe procesorėt mė tė shpejtė si dhe disku SSD mė i madh.
Pėrveē desktopėve dhe serverėve, rinimi i ofertės sė Apple ka pėrfshirė edhe laptopėt nga seria MacBook Pro, prandaj tani e tutje MacBook Pro me ekran 15 inēėsh vjen edhe me procesorin 2.66-gigahercėsh si standard, qė ėshtė njė ndryshim i vogėl me atė qė ka qenė mė herėt – 2.53-gigaherc Core 2 Duo nga Intel. Pėr 300 dollarė shtesė (nė SHBA) mund tė merret edhe procesori prej 2.93 GHz i cili mė herėt nuk ka ekzistuar as si opsion.

Procesori mė i dobėt nė MacBook Pro prej 15 inē ėshtė ai 2.4 GHz dhe nuk pėrmban mundėsinė e shtimit.

Gjithashtu, laptopėt 15 e 13 inē tani e kanė mundėsinė e integrimit tė disqeve SSD nė 256 GB, derisa mė herėt kjo ka qenė e mundur vetėm nė modelin prej 17 inē.

Ēmimet e shtimit tė kėtyre disqeve, varėsisht prej modelit, shkojnė prej 750 deri nė 900 dollarė

_________________
Back to top Go down
View user profile
 
MacBook Pro nė 2.66 GHz
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: