PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Paraqitet VW Polo i ri

Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4143
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Paraqitet VW Polo i ri   Wed Mar 04, 2009 4:46 amProdhuesi gjerman, Volkswagen, nė panairin e automjeteve tė Gjenevės ka paraqitur modelin Polo tė ri.
Volkswagen Polo i ri do tė fillojė tė prodhohet nė fund tė muajit mars, derisa njėsitė e para do tė shiten gjatė muajit qershor tė kėtij viti.

Ai do tė jetė nė dispozicion me shtatė motorė, me fuqi prej 60 deri nė 105 kuaj fuqi, prej tė cilėve pesė janė tėrėsisht tė ri apo pėrdoren pėr herė tė parė nė kėtė model.

Nė mesin e motorėve mė interesantė janė 1.2-litėrshi me turbo-benzinė dhe 105 KF dhe shpenzimin e premtuar prej 5.5 litrash nė 100 kilometra, si dhe 1.6 TDI me 90 KF me shpenzim prej vetėm 3.8 litrash nė 100 kilometra sė bashku me paketėn BlueMotion.

Nė ofertė, sė bashku me motorė tė caktuar do tė gjendet edhe marshi DSG me shtatė shpejtėsi.

Gjermanėt pohojnė se siguria nė masė tė madhe ėshtė avancuar nė krahasim me paraardhėsit e tij, nga e cila Polo i ri ėshtė mė i lehtė nė mesatare prej 7.5%, varėsisht nga versioni.

_________________
Back to top Go down
View user profile
 
Paraqitet VW Polo i ri
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: