PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Hapet zyrtarisht CeBIT 2009

Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4261
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Hapet zyrtarisht CeBIT 2009   Wed Mar 04, 2009 7:05 amNjė prej panaireve mė tė mėdha tė teknologjive tė informacionit, CeBIT tė martėn ėshtė hapur solemnisht nė qytetin e Hannoverin nė Gjermani.
Panairi i sivjetmė CeBIT do tė organizohet me theks tė veēantė nė ngjarjeve nė botėn e world-wide-webit si dhe temat qė lidhen me zgjidhjet e pranueshme ekologjike e teknologjitė e informacionit.

Si pasojė e krizės ekonomike globale, nė panairin e sivjetmė CeBIT do tė marrin pjesė 35 pėr qind mė pak prezantues, nė krahasim me vitin e kaluar kur kanė qenė 5.845.

Kėtė vit nė CeBIT 4.300 firma tė teknologjisė sė informacionit nga 69 shtete tė botės do tė paraqesin produktet e tyre. Nė mesin e prezantuesve do tė mund tė gjenden edhe shumė kompani tė mėdha siē janė Microsoft, IBM, SAP, Vodafone, Intel e Dell.

Pėrveē figurave tė shumta tė njohura tė kėsaj industrie, nė hapje kanė marrė pjesė edhe drejtori i pėrgjithshėm i kompanisė Intel, Craig R. Barrett, guvernatori i Kalifornisė Arnold Schwarzenegger si dhe kancelaria gjermane Angela Merkel.

_________________
Back to top Go down
View user profile
 
Hapet zyrtarisht CeBIT 2009
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: